Казатинское межрегиональное высшее профессиональное училище железнодорожного транспорта

Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту

Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту
Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту

Один із найстаріших навчальних закладів міста Козятин – однокласне міністерське залізничне училище було відкрито у 1878р. Сьогодні функціонує, як Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту.

Училище відкрили у 1878 році і спочатку воно було однокласним. В „Памятной книжке Киевского ученого округа” записано: „Казатинское, основано в 1878 г., помещается при железнодорожной станции и содержится на счет Юго-западных железных дорог…». Директором училища був Григорій Василевський.

Бажаючих поступити було багато, особливо серед дітей залізничників. Тому прийшлось відкрити паралельні класи. З 1895 року училище стало двокласним. Навчання було організовано з урахуванням вимог виробництва. Протягом навчального курсу учням викладались: математика – тільки елементарна геометрія, арифметика, креслення. Були курси з фізики, механіки, з обробки деревини і т.д. Спеціальні предмети мали описово-експлуатаційний характер. Предметами були паровоз, будівельне мистецтво. Значна частина часу відводилось практичним заняттям. В майстернях у центрі уваги були всі види основних ремесел: столярне з токарним по дереву, кузнечне, слюсарне. Учні часто бували в депо, механічних майстернях, на дільницях колій та приймали досвід робітників. Літом в училищі організовувались практичні заняття. В середньому учбовий заклад щорічно закінчувало 30-40 чоловік.

Інформація взята із сайту Музею Історії м.Козятин та Офіційного сайту МВПУЗТ

Майбутні події

Немає майбутніх подій